Faaliyetler

Faaliyetler

KOCA İnşaat Sanayi ve İhracat A.Ş. isimli ana şirket, 1981 yılında inşaat malzemeleri üretiminin yanı sıra inşaat işlerinde de faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Şirket, 1985 yılında agrega üretimine geçmiş; 1986 yılında hazır beton üretiminde (Türkiye'de sektörün öncüsü olarak), 1994 yılında ise çeşitli öğütme proseslerinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

KOCA Grup, ileri mühendislik çözümleri gerektiren, karmaşık projelere yönelik özel tasarım ve yapım yöntemiyle alt yapı ve altyapı inşaat projelerinde faaliyet göstermektedir.

KOCA Grup ayrıca agrega, çimento, prefabrik beton, katkı-kuru karışım ve beton santralleri ile diğer endüstriyel uygulamalara yönelik çeşitli öğütme tesisleri gibi Endüstriyel Projelerin komple planlanması, imalatı, kurulumu ve işletilmesinde de faaliyet göstermektedir.

1986 yılından bu yana, bir kısmı şirket mülkiyetinde olan 20'den fazla tesis anahtar teslimi olarak tamamlanıp işletilmiştir. Şu ana kadar tamamlanan prefabrik fabrika binaları son on yılda 300.000 m2'nin üzerinde taban alanına sahiptir.

KOCA Grup, yatırımcı olarak Türkiye'nin yanı sıra BAE ve Suudi Arabistan'da da çimento öğütme tesisleri, beton ve prefabrik beton santralleri alanında faaliyet göstermektedir. Bu tür projeler devam etmekte olup fizibilite çalışması, tasarım, tedarik, inşaat faaliyetleri ve ileri işletme gibi tüm aşamalar şirket tarafından tamamen yönetilmektedir.